Kelemen Hunor: „Bravo, George Simion, ai dat șah și mat”
Președintele UDMR , Kelemen Hunor , a declarat luni seară, în plenul reunit, la votul de învestitură a guvernului Veștea, că există un singur om care astăzi a câștigat iar talentul trebuie recunoscut. ”Felicitări, George Simion , ai dat șah…