Anca Alexandrescu: „Foarte mulți oameni și-au pus speranța în mișcarea suveranistă. Ar fi o tragedie să fie dezamăgiți. V-am zis că dacă nu trece Veștea se ajunge la izolarea AUR și rămâne coaliția. Iată că asta se întâmplă: guvern minoritar PSD, din bucăți PNL, USR și UDMR, care îl votează, sub o formă sau alta. Aceeași coaliție este la butoane”

Anca Alexandrescu a susținut, în editorialul de deschidere al emisiunii „Culisele Statului Paralel”, de miercuri seară, că „foarte mulți oameni și-au pus speranța în mișcarea suveranistă” și că este o muncă de Sisif să „o ținem unită”, scrie realitatea.net. „Mulțumesc…