Crin Antonescu: La vârful politicii nu mai este aproape nimeni care să fie acceptați al nivelul serviciilor
Crin Antonescu, fostul candidat PSD-PNL-UDMR perdant la alegerile prezidențiale din 2025, a declarat duminică, la Antena 3, că învestirea Guvernului Eugen Tomac format din miniștri tehnocrați ar fi o „glumă politică proastă”. Și ar echivala cu „demisia partidelor”, preia Știripesurse.ro