Ministrul Rogobete: Va urma o reclasificare a spitalelor; aceasta nu înseamnă închiderea lor
Ministrul Sănătății, Alexandru Rogobete, a declarat sâmbătă, la Timișoara, că va urma o reclasificare a spitalelor, care presupune o reașezare a serviciilor pe care unitățile sanitare le pot oferi pacienților, dar acest lucru nu înseamnă că vor fi închise unități…