Ludovic Orban, după eșecul învestirii Guvernului Veștea: „Guvernul de trădători a ajuns acolo unde îi este locul. La lada de gunoi a istoriei”
Ludovic Orban , fost premier și fost președinte al PNL , transmite un mesaj dur la adresa membrilor PNL care au acceptat să facă parte din Guvernul Veștea, contrar deciziei luate de conducerea PNL, în frunte cu Ilie Bolojan .