Prima reacție a lui Eugen Tomac după ce și-a depus mandatul de premier: „Am jucat cinstit”
Într-o postare succintă pe pagina sa de Facebook, Tomac a subliniat că a acționat cu bună-credință într-o perioadă complicată din punct de vedere politic și a lăsat de înțeles că părăsește această cursă cu conștiința împăcată.